«Громадський бюджет в ОТГ Чернігівщини – стан справ і перспективи розвитку»
«Громадський бюджет в ОТГ Чернігівщини – стан справ і перспективи розвитку» - онлайн-засідання "круглого столу" з такою назвою відбулося 15 квітня на платформі Zoom.
Його учасниками стали експерти громадського бюджету, представники громадськості і влади з Чернігівщини. Під час обговорення вони підбили підсумки реалізації проєкту «Впровадження та розвиток громадського бюджету в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської та Черкаської областей», що спрямований на посилення довіри між жителями громад і владою, підвищення рівня відкритості та прозорості місцевих рад шляхом впровадження громадського бюджету. Завдяки проєкту у Городнянській, Кіптівській та Носівській ОТГ відбулися низка заходів – тренінги, консультаційні зустрічі із представниками місцевої влади, активістами, марафони з написання заявок на громадський бюджет. Також громадам надано методичні рекомендації щодо впровадження, розвитку і покращення громадських бюджетів. Координаторка проєкту Анна Ніколенко-Баєва підкреслила, що проєкт можна вважати успішним, оскільки в усіх громадах, які були залучені до участі, відбулося або впровадження громадського бюджету, або у процес партиципації внесено зміни задля його покращення у громаді.
У Кіптівській ОТГ цього року подано 6 проєктів, що стосуються покращення дозвілля молоді, благоустрою публічних просторів громади, поліпшення вуличного освітлення. Усі громадські ініціативи допущені до голосування, однак визначення переможців буде зміщено у часових рамках через карантин у зв'язку з розповсюдженням коронавірусу.
У Носівській ОТГ цього року вже мають реалізувати три проєкти, що стали переможцями торік. У міській раді переконані, що успішні приклади громадського бюджету спонукатимуть жителів громади бути більш активними і долучатися до вирішення місцевих проблем. Попри фінансові труднощі, що характерні наразі для органів місцевого самоврядування, у Носівській громаді мають намір зберігати громадський бюджет.
У Городнянській ОТГ зацікавлені теж у розвитку громадського бюджету і планують реалізувати подані проєкти. Крім того, у міськраді вважають за доцільне більш активно інформувати місцевих жителів, аби вони були краще обізнані з можливостями і процедурами парципаторних процесів у громаді.
На сьогодні громадський бюджет в ОТГ Чернігівщини має низку загроз - низька поінформованість та інертність місцевих жителів у процесах прийняття рішень на локальному рівні, відсутність політичної волі у місцевої влади до якісних змін за участю громадян, надзвичайні ситуації (в тому числі нинішня пандемія, боротьба з якою вимагає додаткових фінансових ресурсів на місцях). Однак основними є можливості громадського бюджету, насамперед, діалог і співпраця органів влади та місцевих жителів, наголошувалася під час онлайн-засідання "круглого столу".
Проєкт «Впровадження та розвиток громадського бюджету в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської та Черкаської областей» реалізується ГО «Асоціація демократичного розвитку» за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)