УВАГА ! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ  ПЕНСІОНЕРІВ

Дата: 11.06.2021 12:20

На сьогодні  у підпорядкуванні Збройних Сил України є 6 санаторно-курортних закладів:

• Санаторне відділення військово-медичного клінічного центру центрального регіону м. Вінниця.
  • Санаторий «Одеський».
  • Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Пуща — Водиця».
  • Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький».
  • Центральний військовий клінічний санаторій «Хмільник».
  • Центральний військовий санаторій «Приморський».
  1. Які є санаторно – курортні путівки?

Санаторно-курортні путівки є безкоштовні та  пільгові.

1. На скільки днів видається  санаторно-курортна путівка?

Строк санаторно-курортного лікування в санаторіях становить 21 календарний день. день.

З метою оздоровлення більшої частини осіб, які мають право на санаторно-курортне лікування на літній період у санаторних закладах, які знаходяться на березі Чорного та Азовського морів планується строком  на 14 діб.

3.  Лікування, проживання та харчування включено у вартість путівки.

4.  Хто має право на отримання безкоштовних санаторно-курортних путівок?

На щорічне забезпечення безкоштовними санаторно-курортними путівками мають право:

1.Особи з інвалідністю  І - ІІІ групи внаслідок війни.

2.Особи з інвалідністю  І - ІІІ групи внаслідок захворювання пов’язаного з проходженням військової служби.

3.Учасники бойових дій.

4.Особи ,які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Один раз на два роки забезпечуються безкоштовними путівками;

1.Учасники війни;

2.Члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.

5.   Яка категорія громадян має право на отримання  пільгових путівок?

Щорічно цим правом можуть користуватись ветерани військової служби (25 %) та члени їх сімей.(50%).

6.   Хто відноситься до членів сім’ї ветерана військової служби?

До членів сім’ї ветерана військової служби відноситься дружина та неповнолітні діти (до 18 років).

7.  Яка собівартість санаторно – курортного лікування для ветеранів військової служби?

Ветерани військової служби сплачують 25 відсотків вартості путівки, члени сім’ї 50 відсотків вартості.

У грошовому еквіваленті у середньому;

Для ветерана військової служби 21день – 3900грн.

14 днів –  2600 грн.

Для членів сім’ї ветерана військової служби 21 день – 7800 грн.

14 днів – 5200 грн.

8.  Які документи потрібно  надати щоб отримати санаторно-курортну путівку?

Щоб  отримати санаторно-курортну путівку потрібно звернутись  до міських (районних) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (раніше військкомат) із заявою для отримання путівки, надати довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою №070(довідки видають медичні установи), також копію посвідчення, яке дає право на пільги, копію паспорта та довідку з Пенсійного фонду України про отримання пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб,звільнених з військової служби»

9.  Чи мають право ветеран військової  служби та члени його сім’ї на безоплатний проїзд до санаторію?

Ветеран військової служби має право  скористатись правом безоплатного проїзду до санаторію та у зворотньому напрямку. Для цього на його ім’я виписуються військово - перевізні документи. Члени сім’ї ветерана військової служби такого права не мають.

10.  Чи мають право на отримання путівки учасники бойових дій АТО(ООС)?

Учасники бойових дій (АТО,ООС) не мають права на отримання санаторно – курортної путівки у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, тому що вони не є пенсіонерами Міністерства Оборони. За роз’ясненням вони можуть звернутись до Департаменту соціального захисту населення.Фото без опису