Краснуха вважається “дитячою” хворобою, але вона дуже небезпечна для вагітних жінок.

Дата: 26.05.2022 08:32

Інфікування, особливо в першому триместрі, може призвести до викидня, мертвонародження або розвитку тяжких вад плоду. Найкращий захист – це імунізація, яка дає надійний тривалий імунітет, а також запобігає розвитку тяжких форм та ускладнень.

#МОЗ  зібрав деталі про це важке інфекційне захворювання.

ЩО ТАКЕ КРАСНУХА ТА ЯК ВІД НЕЇ ЗАХИСТИТИСЯ

ЯКІ ОЗНАКИ КРАСНУХИ?

Краснуха – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом.

Симптоми:

• Рожева або червона висипка на обличчі та тулубі (з’являється через 48 годин після загальних ознак)
  • збільшення лімфатичних вузлів
  • помірна гарячка <39°C
  • кон'юнктивіт
  • нежить та головний біль

В ЧОМУ НЕБЕЗПЕКА КРАСНУХИ?

Краснуха дуже небезпечна для вагітних жінок.

Інфікування, особливо в першому триместрі, може призвести до викидня, мертвонародження або народження дитини із синдромом вродженої краснухи.

Ймовірність передачі вірусу плоду при інфікуванні жінки на початку вагітності становить 90%.

ЯКІ НАСЛІДКИ СИНДРОМУ ВРОДЖЕНОЇ КРАСНУХИ?

У дітей із синдромом вродженої краснухи можуть виникати патології очей, органів слуху, серця та мозку, а також довічні форми інвалідності, зокрема аутизм, цукровий діабет та дисфункцію щитовидної залози.

ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД КРАСНУХИ?

Запобігти хворобі можна лише за допомогою вакцинації.

В Україні щеплення проти краснухи проводять двічі:

• в 1 рік вводять першу дозу вакцини
  • в 6 років вводять другу дозу

Щеплення проводять трикомпонентною вакциною КПК, що забезпечує імунітет одразу від трьох захворювань: кору, паротиту (свинки) та краснухи.

! Якщо ви або ваша дитина не були щеплені від краснухи, зверніться по консультацію до лікаря.