A A A K K K
для людей із порушенням зору
Кіптівська громада
Чернігівська область, Чернігівський район

Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення (громадських слухань) кандидатури старости у Кіптівській сільській територіальній громаді.

Дата: 26.10.2022 16:55
Кількість переглядів: 799

X

                                                                                                         ПРОЕКТ

УКРАЇНА

КІПТІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ 

 

 07 листопада  2022 року                     с. Кіпті                                          № 

 

Про затвердження Порядку

проведення громадського обговорення

(громадських слухань) кандидатури

старости у Кіптівській сільській територіальній громаді

 

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в України», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост», з метою врахування думки громадськості під час призначення старост у Кіптівській сільській територіальній громаді, виконком Кіптівської сільської ради вирішив:

 

1. Затвердити Порядок проведення громадського обговорення (громадських слухань) кандидатури старости у Кіптівській сільській територіальній громаді (додається).

 

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на  секретаря сільської ради Віту КУЧМУ

 

 

 

 

Сільський голова                                                                         Володимир КУЧМА

 

 

 

                                                                                                Додаток

                                                                                               до рішення виконавчого комітету

                                                                                               Кіптівської сільської ради

 «____» _______2022 р. №_________

 

 

 

ПОРЯДОК

проведення громадського обговорення (громадських слухань)

кандидатури старости у Кіптівській сільській територіальній громаді

 

1. Порядок проведення громадського обговорення (громадських слухань) кандидатури старости Кіптівської сільської територіальної громади (далі – порядок) розроблений відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

2. Цей порядок визначає основні вимоги до організації і проведення громадського обговорення (громадських слухань) кандидатури старости Кіптівської сільської територіальної громади (далі – громадське обговорення).

3. Громадське обговорення проводиться з метою залучення громадян до участі в обговоренні кандидатури старости, надання можливості для їх вільного доступу до інформації про кандидатів на старосту, забезпечення гласності, відкритості та прозорості в діяльності Кіптівської сільської ради.

Проведення громадського обговорення повинно сприяти налагодженню системного діалогу Кіптівської сільської ради і громадськості, підвищенню якості підготовки та прийняття рішень з питання затвердження старости з урахуванням думки громадськості.

4. Кандидатура старости вноситься на громадське обговорення сільським головою відповідно до ст.54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». В розпорядженні визначає час і місце проведення громадського обговорення, кандидатуру на посаду старости з зазначенням назви старостинського округу. Розпорядження сільського голови доводиться до відома жителів старостинського округу.

5. Громадські обговорення (громадські слухання, збори громадян, інші форми консультацій з громадськістю) повинні бути призначені на дату, не раніше 14 днів з дня видачі розпорядження та не повинні перевищує 21 день з дня видачі розпорядження.

6. Кандидатом на старосту вважається громадянин України, який особисто подав на ім’я сільського голови відповідну заяву. До заяви, в обов’язковому порядку, додається автобіографія, копія паспорта громадянина України та згода на проведення консультацій з громадськістю. До заяви також можуть бути додані інші документи, які кандидат на посаду старости вважає за потрібні.

7. Організацію і проведення громадського обговорення забезпечує Кіптівська сільська рада.

8. Громадське обговорення передбачає організацію і проведення консультацій з громадськістю мешканців старостинського округу та громадських слухань. Консультації з громадськістю проводяться у формі вивчення громадської думки (опосередкована форма) шляхом зібрання підписних листів.

9. Для проведення громадського обговорення розпорядженням Кіптівського сільського голови утворюється комісія з проведення  громадського обговорення кандидатури старости Кіптівської сільської територіальної громади (далі – комісія) у складі не менше 5-ти осіб.

10. Засідання комісії проводяться в міру необхідності та вважаються правомочними за присутності 2/3 складу комісії.

11. Рішення комісії є протокольним та вважаються прийнятим, якщо за нього проголосували половина та більше присутніх її членів. У разі рівної кількості голосів голос голови комісії є вирішальним. Протокол комісії підписується головою та усіма присутніми членами комісії.

12. Вивчення думки мешканців старостинського округу щодо кандидатури старости проводиться шляхом зібрання підписних листів.

13. Час та місце проведення опитування визначається комісією.

14. Інформація про проведення опитування доводиться до відома громадян шляхом розміщення відповідної інформації на дошках оголошень, офіційному сайті Кіптівської сільської ради. Також інформація може бути розміщена в друкованих засобах масової інформації, соціальних мережах тощо.

15. З метою опитування максимальної кількості громадян старостинського округу процес опитування може тривати кілька днів.

16. Опитування громадян може проводиться шляхом відвідування місць проживання громадян старостинського округу, що є повнолітніми та мають право голосу на виборах відповідного старостинського округу, або розміщення уповноважених комісією осіб, що проводять опитування, в публічних місцях на території старостинського округу в визначений час.

17. Опитування здійснюється шляхом заповнення громадянами підписних листів, форма якого розробляється та затверджується комісією. В підписних листах вказується назва опитування, інформація про кандидата на посаду старости.

18. Перед опитуванням громадяни можуть докладніше ознайомитися з інформацією про кандидата (фото та автобіографія) з інформаційних плакатів (листівок), які виготовляються комісією. Будь-яка інша агітація (пряма чи прихована) опитуваних під час проведення опитування заборонена.

19. Жителі округу проставляють підпис в підписному листі за умови представлення паспорта громадянина України.

20. Підрахунок голосів в підписних листах здійснюється комісією.

21. Результати опитування вносяться в протокол засідання комісії.

22. Якщо кандидатура старости отримала достатню підтримку за результатами опитування громадян, інші форми консультацій з громадськістю не проводяться.

23. Якщо за результатами опитування громадян кандидатура старости не отримала необхідну підтримку голосів то додатково проводяться громадські слухання. Громадські слухання проводяться протягом 2-х тижнів після завершення опитування громадян відповідного старостинського округу.

24. Час та місце проведення громадських слухань визначається комісією.

25. Інформація про проведення громадських слухань доводиться до відома громадян під час проведення опитування та/або шляхом розміщення відповідної інформації на дошках оголошень і офіційному сайті Кіптівської сільської ради та в інший спосіб.

26. Під час проведення громадських слухань проводиться засідання комісії, яке протоколюється.

27. Громадяни старостинського округу, які з певних причин не були опитані, мають право підписати підписні листи під час громадських слухань.

28. Під час проведення громадських слухань може заслуховується кандидат на посаду старости. Присутні можуть виступати та ставити запитання кандидату.

29. Докладніше ознайомитися з інформацією про кандидата (фото та автобіографія) громадяни можуть з інформаційних плакатів (листівок), що розміщуються в приміщенні проведення громадських слухань.

30. Результати громадських слухань зазначаються в протоколі громадських слухань.

31. Рішення прийняті під час громадських слухань, вносяться в протокол засідання комісії.

32. За результатами проведеного громадського обговорення (громадських слухань) кандидатури старости складається протокол, який має містити такі відомості: дата (період) і місце проведення громадського обговорення (громадських слухань), кількість жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах, відомості про кандидатуру старости, кількість учасників громадського обговорення (громадських слухань), які підтримали відповідну кандидатуру, із зазначенням прізвища, власного імені (усіх власних імен) та по батькові (за наявності), числа, місяця і року народження, серії та номера паспорта громадянина України (тимчасового посвідчення громадянина України - для осіб, недавно прийнятих до громадянства України), що засвідчується підписом таких учасників.

Підписні листи на підтримку кандидата є частиною протоколу, додаються до нього та обов’язково мають містити: прізвище, ім’я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць і рік народження, паспортні дані,  адресу реєстрації, підпис.

33. Якщо в результаті громадського обговорення кандидата на посаду старости він отримав підтримку: з кількістю жителів до 1500 - більше

20 відсотків голосів, від загальної кількості жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах, така кандидатура вважається погодженою з жителями на посаду старости.

34. За результатами громадського обговорення сіьський голова вносить на розгляд сільської ради проєкт рішення щодо затвердження старости у відповідному старостинському окрузі.

 35. Кандидатура старости відповідного старостинського округу, не підтримана рішенням сесії Кіптівської сільської ради, не може бути повторно внесена для затвердження в цьому старостинському окрузі протягом поточного скликання  сільської ради.

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь