Як захиститися від дифтерії

Дата: 01.11.2022 11:00

Під час війни зростає ризик захворіти на дифтерію. Це гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Дитина може підхопити дифтерію в дитячому садочку, у школі, в поліклініці, на дитячому майданчику.

Заразитись може і доросла людина.

Дифтерія найчастіше проявляється у вигляді ангіни, під час якої у горлі утворюється щільна плівка і набряк слизових оболонок, що блокує дихальні шляхи і часто призводить до смерті.

Дифтерійний токсин є одним із найсильніших у природі.

Він потрапляє у кров і вражає різні органи. Наслідки від дифтерії можуть бути такими:

• задуха від плівок у горлі;
  • ураження серця;
  • ураження нирок;
  • ураження нервової системи.

Без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть із сироваткою залишається ризик смерті до 20% хворих. Запобігти дифтерії допомагають щеплення.

Розповідаємо, як уберегтися від цього небезпечного інфекційного захворювання.

Як захиститися від дифтерії?

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація дітей і ревакцинація дорослих.

Вакцинація формує антитоксичний імунітет проти дифтерії, що убезпечує від розвитку тяжких форм і допомагає зменшити захворюваність.

Вакцинація від дифтерії входить до переліку обов’язкових гарантованих державою щеплень. Вакцинуватись можна безкоштовно відповідно до Національного календаря щеплень.

Коли потрібно щепитися від дифтерії?

Дітей вакцинують у:

-2, 4, 6, 18 місяців

-6 років

-16 років

Дорослим необхідно робити ревакцинацію кожні 10 років. Першу з них – у 26 років.

Безоплатне щеплення від дифтерії можна отримати звернувшись до педіатра чи сімейного лікаря.

Якщо дитина пропустила якусь дозу за графіком, зверніться до лікаря і якнайшвидше надолужте пропущені щеплення. Через пропущену дозу ревакцинації, не слід розпочинати серію вакцинації спочатку, незалежно від того, скільки часу минуло.

Що робити, якщо я не знаю, чи вакцинувався в дитинстві?

Тоді вам обов’язково треба отримати 3 дози вакцини: першу, через 1 місяць другу, через 6 місяців – третю. Наступна ревакцинація передбачена через десять років однократно.

Навіть якщо вас вакцинували в дитинстві, вводити додаткові дози безпечно, і це ніяк вам не нашкодить!