Що робити якщо людина контактувала з хворим на кір.

Дата: 02.11.2022 15:13

Вірус кору надзвичайно заразний. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, які контактують із хворим, будуть інфіковані. Щобільше, вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Уникнути хвороби та її наслідків можна, вакцинувавшись.

• Перше щеплення від кору роблять у 12 місяців, планову ревакцинацію – у 6 років.
  • Якщо невакцинована дитина або ж дорослий контактували з хворим, то необхідно зробити екстрене щеплення в перші 3 доби після контакту.
  • Якщо контактувала дитина, яка має перше щеплення, її потрібно якнайшвидше вакцинувати другою дозою вакцини. Якщо першу дозу дитина отримала нещодавно, то потрібно витримати інтервал в 1 місяць між дозами.

Втім, не слід чекати контакту із хворим. Якщо у вас є сумніви, чи хворіли ви в дитинстві на кір або чи були вакциновані від нього, запишіться на щеплення вже зараз та отримайте принаймні одну дозу вакцини. Для цього зверніться  до свого  сімейного лікаря або в найближчий медзаклад.