Хочете подати заяву на призначення або перерахунок пенсії, житлової субсидії або пільги без черг, не виходячи з дому?

Дата: 13.02.2023 15:45

Це можна зробити дистанційно за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/)

Якщо звернутись безпосередньо до сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України в області неможливо або це викликає певні труднощі, застраховані особи та пенсіонери мають можливість дистанційно:

• подати заяву на призначення або перерахунок пенсії, житлової субсидії або пільги;
  • подати заяву на оформлення пенсійного посвідчення;
  • отримувати дані персональної електронної облікової картки застрахованої особи та інші відомості з Реєстру застрахованих осіб (інформація про заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), сплачені страхові внески, набутий страховий стаж);
  • контролювати сплату роботодавцями страхових внесків;
  • мати доступ до наявних відомостей своєї електронної трудової книжки;
  • мати доступ до своєї електронної пенсійної справи (пенсіонеру);
  • надіслати дані для внесення змін до пенсійної справи;
  • подавати звернення (запит, пропозицію) та переглядати стан їх опрацювання;
  • одержувати та переглядати повідомлення від Фонду.

Крім того, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України реалізовано сервіс “Пенсійний калькулятор”, з допомогою якого можна порахувати орієнтовний розмір майбутньої пенсії.

Щоб увійти в особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України можна за допомогою Дія.Підпис; кваліфікованого електронного підпису або засобами Інтегрованої системи електронної ідентифікації ID.GOV.UA, зокрема, з використанням технологій BankID.

Доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України можна отримати як зі стаціонарних комп’ютерів, так і з мобільних телефонів, завантаживши застосунок “Пенсійний фонд”.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області