Просторове планування для відновлення та розвитку – співпраця з Кіптівською громадою Чернігівської області

Дата: 07.03.2023 12:00

Вторгнення російської федерації поставило перед місцевим самоврядуванням нові виклики, що включають руйнування, міграційні процеси, призупинення роботи бізнесу, втрату бюджетних надходжень, необхідність документування та відшкодування збитків.

Кіптівська громада Чернігівської області є однією з громад, що до початку повномасштабного вторгнення демонстрували надзвичайні успіхи у реалізації реформи децентралізації. Тепер громада потребує підтримки для післявоєнної відбудови її територій, що були пошкоджені в результаті обстрілів.

Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» у співпраці з Програмою USAID АГРО підтримує громаду у розробці комплексного плану просторового розвитку для відновлення громади. Відповідний меморандум з метою відновлення постраждалих територій між Кіптівською громадою та Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» було підписано 22 вересня 2022 року.

Реалізація проєкту складається з кількох етапів. USAID «ГОВЕРЛА» допоможе Кіптівській громаді розробити комплексний план просторового розвитку для відновлення її території. За результатами цієї роботи, спільно з Програмою USAID АГРО, буде напрацьовано методологію просторового планування територій громад в нових умовах з наголосом на відновлення територій. Також за результатами впровадження пілоту будуть запропоновані законодавчі зміни у сфері просторового планування з урахуванням викликів, які стоять перед громадами в умовах відновлення економіки та реконструкції інфраструктури.

Детальніше про співпрацю з Кіптівською громадою дивіться у відео.

USAID Ukraine - USAID Україна

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО