РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ ЗАДИМЛЕННЯ

Дата: 31.05.2023 14:29

З метою обмеження та попередження впливу шкідливих речовин рекомендуємо дотримуватися профілактичних заходів:

1. За можливістю, залишити на деякий час зону задимлення. Звести до мінімуму перебування на відкритому повітрі, особливо вранці, коли концентрація небезпечних речовин – найбільша. Не робити пробіжок та прогулянок.

2. Рекомендується збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів можливо пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.

3. За посилення запаху гарі рекомендується одягати захисні маски.

Особливо це стосується літніх людей, та тих, хто страждає на діабет, серцево-судинні захворювання, хронічні захворювання легень, алергію.

4. Слід тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати місця надходження атмосферного повітря (вікна, кватирки тощо) зволоженою тканиною і періодично її змінювати.

5. Проводити вологе прибирання в житлових приміщеннях і на робочих місцях; корисно також поставити в житлових та робочих приміщеннях ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря.

6. Кілька разів на день приймайте душ

7. Уникати потрапляння під дію опадів, у випадку неможливості уникнення – за першої можливості прийняти душ.

8. Частіше промивайте ніс і горло морською водою, фізіологічним розчином.

9. У їжі перевагу надавайте фруктам і овочам, іншим стравам, багатим на мінеральні речовини.

10. Продукти із власних городів мешканцям в зоні впливу пожежі перед вживанням необхідно обов’язково ретельно мити

11. Не вживайте алкоголь. Не куріть. Це провокує розвиток гострих і хронічних захворювань дихальної системи.

12. Користуйтеся приміщеннями, де є очищення повітря і працюють кондиціонери.

13. Обмежити контакт дітей з піском та ґрунтом на ігрових майданчиках у населених пунктах, розташованих в зоні впливу пожежі.

14. Якщо є хронічні захворювання – виконуйте вказівки вашого лікаря.

15. Якщо у вас з’явилися задишка, кашель – зверніться до лікаря.

При виникненні зазначених симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря за медичною допомогою.