ДІЇ У НАТОВПІ!

Дата: 30.06.2023 09:42

Досвід ліквідації наслідків стихійних лих, аварій і катастроф засвідчує, що паніка – це результат необізнаності, низької підготовки людей до дій у надзвичайних ситуаціях, відсутність психологічного загартування.
  Щоб попередити паніку, необхідно з самого початку надавати правдиву інформацію про надзвичайну ситуацію, про рятувальні роботи та ліквідацію наслідків лиха. Активно залучати людей до ліквідації аварії чи стихійного лиха, щоб усі відчували себе причетними до важливих подій.
Якщо паніка виникла, необхідно приймати термінові і невідкладні дії для її подолання, тут важлива кожна хвилина.
   Невідкладні дії для подолання паніки:
• слід відволікти, хай на короткий термін, увагу людей від джерела страху або збудника паніки;
• дати постраждалим можливість хоч на мить забути про страх;
• у цю хвилину необхідно переключити увагу з дій панікера на людину мислячу,
холоднокровну, носія спокою та розважливості;
• у такій ситуації необхідні владні й голосні команди, чіткі, обгрунтовані розпорядження;
• як тільки паніка спаде – у людей виникає підвищена активність. Її слід зразу використати, залучивши всіх до рятувальних або ліквідаційних робіт.
   При охопленні панікою значної кількості постраждалих необхідно об’єднати людей у менші групи. Дуже важливим є особистий приклад поведінки лідера, керівника групи: грамотні розпорядження, достовірне викладення фактів, підтримання порядку, особисті приклади мужності та гуманності.