Правила перебування в пунктах незламності та обігріву.

Дата: 17.10.2023 10:08

Під час перебування у пунктах обігріву та пунктах незламності не можна розпивати алкогольні напої та ходити по пункту без потреби. У разі порушення правил відвідувачів можуть вивести із приміщення чи передати поліції.

Правила перебування в пунктах незламності опублікували на сторінці Кіптівської сільської ради.

Зазначається, що пункти обігріву й пункти незламності починають функціювати у випадку настання критичних ситуацій: тривалої відсутності електропостачання, відсутності мобільного зв’язку, опалення, водопостачання чи водовідведення. Основна їхня мета – допомога населенню у випадку настання критичної ситуації в громаді.

Водночас, перебуваючи у пунктах незламності, відвідувачі мають:

• поводитись тихо та чемно;
  • дотримуватись чистоти і порядку;
  • дбайливо ставитись до майна пункту;
  • дотримуватись правил протипожежної безпеки;
  • у разі виявлення ознак загоряння повідомити будь-кого з чергових;
  • перебування громадян в пунктів обігріву не обмежене по часу, але в разі напливу великої кількості відвідувачів, необхідно надати місця тим, хто щойно прибув та потребує допомоги;
  • людям старшого віку і людям із поганим самопочуттям варто розміститися ближче до виходів та повітропроводів.

Крім цього, для перебування у пунктах незламності відвідувач повинен надати документ, який підтверджує особу, та зареєструватись у чергового. “Бронювання” місця для рідних чи знайомих не передбачається та заборонено. Кожен відвідувач займає вільне місце

Дітей без догляду батьків або відповідальних опікунів у пунктах незламності залишати не дозволяється. Також за збереження особистих речей відвідувач несе відповідальність самостійно.

Під час перебування в пунктів обігріву заборонено:

• приносити із собою зброю, легкозаймисті речовини, речовини із сильним, різким запахом, громіздкі речі, приводити домашніх тварин;
  • перебувати у приміщені та на території пункту у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння;
  • розпивати алкогольні напої, палити та грати в азартні ігри;
  • порушувати громадський порядок;
  • ходити по приміщенню без потреби;
  • без дозволу пересувати, переносити чи переміщувати предмети;
  • самовільно заходити до службових приміщень;
  • намагатися самовільно включати/виключати спеціальне обладнання чи окремі його агрегати;
  • приносити із собою та заряджати електроприбори з високим споживанням електроенергії (електросамокати, мультиварки та інше обладнання).

У разі виникнення конфліктних ситуацій чергові намагаються оперативно заспокоїти відвідувачів, а у разі агресивної та неадекватної поведінки гостей можуть вивести їх із приміщення та передати Національній поліції.

Зокрема, адміністрація Пункту Незламності  має право запропонувати залишити пункт із наступних причин:

• грубе порушення заходів власної безпеки, порушення правил перебування в пункті, порушення правил пожежної безпеки, електробезпеки;
  • крадіжка, вимагання, погрози, нанесення морального або фізичного збитку з боку відвідувача (чи замах на їх вчинення);
  •  нанесення умисного матеріального збитку;
  • вживання спиртних напоїв (включаючи пиво), наркотичних засобів, токсичних речовин, куріння;
  • вчинення будь-яких дій, що несуть загрозу життю або здоров’ю людей.