Скільки коштує докупити один місяць страхового стажу у січні 2024 року?

Дата: 15.01.2024 16:16

Для того, щоб до страхового стажу було зараховано один повний місяць, сума добровільного пенсійного внеску повинна бути не меншою від розміру мінімального страхового внеску, який визначається як 22% від розміру мінімальної заробітної плати.

Для того, аби в січні 2024 року до страхового стажу було зараховано один повний місяць, потрібно сплатити 1562 грн (22% х 7100 грн, де 7100 грн – розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2024 року).

Як дізнатись, що внески зараховані та стаж “куплено“?

Сплачені внески обліковуються автоматично після надходження коштів на рахунок Фонду. Повідомлення про сплату надійде на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) в особистий кабінет застрахованої особи, на користь якої сплачено внески.

Перевірити дані про зарахування платежу, заробітну плату для пенсії, розрахованої з добровільно сплаченого внеску та кількість днів набутого страхового стажу можна в особистому кабінеті, сформувавши електронну довідку ОК-5. На останній сторінці довідки ОК-5 в розділі “Звітний рік: 2023 рік” відображається заробітна плата для пенсії, розрахована з добровільно сплаченого внеску та кількість днів набутого страхового стажу. (Покрокова інструкція “Як перевірити інформацію про сплату добровільних пенсійних внесків“ https://www.pfu.gov.ua/2159589-yak-pereviryty.../).

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області