⚠Шахраї привласнюють гроші під виглядом надання виплат українцям, які постраждали від війни.

Дата: 27.02.2024 08:40

Для цього надсилають смс чи повідомлення в месенджерах про нарахування соціальних виплат, зокрема єПідтримки, допомоги від ЄС, представників ООН, Червоного Хреста, різних програм благодійних фондів.

У повідомленнях шахраї пропонують перейти за посиланням для зарахування коштів просять ввести мобільний номер телефону, пін-код, пароль до інтернет-банкінгу, смс-код від банку. Також зловмисники створюють шахрайські сайти, схожі на справжні сайти державних органів, міжнародних організацій, банків та благодійних фондів.  Громадяни переходять за посиланням, бачать сайт, схожий на справжню сторінку відповідної організації, вводять усі дані, що автоматично стають відомі шахраям.

Перевірте інформацію про виплати на офіційних джерелах!

Не розголошуйте всі реквізити платіжної картки та паролі до інтернет-банкінгу.

Не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих та підозрілих сайтах.

Проєкт #ШахрайГудбай, організатором якого є Національний банк України та Департамент Кіберполіції Національної поліції України — це інформаційна кампанія, мета якої – навчити українців правилам безпеки безготівкових та онлайн-платежів.