Мінна небезпека в сільгоспугіддях: що потрібно знати
Для аграріїв розпочинається відповідальний період – жнива!Щоб вони пройшли без втрат, рятувальники Кіптівської сільської ради нагадують керівникам сільськогосподарських підприємств, що до початку жнив необхідно подбати про здійснення протипожежних заходів. Важливу роль в цьому відіграє протипожежний захист врожаю. Значно легше запобігти пожежі, ніж потім ціною великих зусиль відвоювати у неї вирощене.
На Чернігівщині тривають роботи з підготовки до жнив комбайнів та іншої сільськогосподарської техніки, останні приготування тривають також на токах, елеваторах і складах, які мають прийняти збіжжя.
У період збирання врожаю категорично забороняється:
- палити біля хлібних масивів;
- розпалювати багаття на полях та поблизу них;
- спалювати стерню, післяжнивні залишки;
- допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 м від хлібних масивів;
- дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу сільгоспугідь;
- зернозбиральна техніка має виходити в поле справною та повинна бути обладнаною іскрогасниками та забезпечена первинними засобами пожежогасіння, зокрема, вогнегасниками, лопатами та мітлами-хлопавками.
Також одним з пріорітетних напрямків є мінна безпека. Слід чітко дотримуватися можливим вказівникам на полях. В жодному разі не нехтувати правилам безпеки поводження з вибухонебезпечними предметами.
Офіційна та неофіційна система позначень небезпечних територій. Офіційні попереджувальні знаки – ті, що зроблені відповідно до діючих стандартів та СОП-ів (Стандартів операційних процедур). 1. Лицьовий бік попереджувальних знаків повинен мати червоний або помаранчевий фон з білим символом небезпеки, яким є череп та схрещені кістки 2. Слова «НЕБЕЗПЕЧНО МІНИ!» або «УВАГА МІНИ!» зазначають на лицьовому боці попереджувальних знаків державною мовою та/або однією з шести офіційних мов.
ІНШІ ОЗНАКИ НЕБЕЗПЕЧНИХ ТЕРИТОРІЙ: Місця дислокації військових та інші фортифікаційн споруди. Ознаки бойових дій / військової діяльності. Залишена бойова техніка та транспорт.