На Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України Чернігівщину представляли очільники 11 громад
Вчора у Львові відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, на якому обговорили результати роботи за 2024 рік та основні пріоритети на наступний. Серед присутніх – начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський, а також очільники громад – Добрянської, Парафіївської, Куликівської, Тупичівської, Менської, Олишівської, Дмитрівської, Талалаївської, Деснянської, Новобілоуської та Городнянської.
Програми підтримки громад, вітчизняне оборонне виробництво та зовнішньополітична робота - основні теми цього засідання.
«Стійкість на фронті, стійкість усередині України, стійкість відносин із нашими партнерами – усе це має важливе значення, і відповідні кроки передбачаються робочими документами стійкості – на рівні Офісу, уряду, парламенту. Прошу всіх вас робити максимум для підтримки фронту, сімей наших воїнів, а також виробництв, які задіяні для оборонних потреб», – сказав Президент.
За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, робота уряду сфокусована на восьми ключових напрямах: фінансова стійкість, відновлення, оборона, медицина, освіта, проходження опалювального сезону, соціальна підтримка та підтримка бізнесу.
«Конгрес – це ефективний майданчик взаємодії між центральною владою і регіонами. Важливо, щоб кожна громада була почутою. Як показує практика, усі питання, що розглядаються на Конгресі, мають швидке рішення. Я впевнений, що питання, які хвилюють Чернігівщину, обов’язково будуть вирішені», - зазначив начальник ОВА В’ячеслав Чаус.
«Роботи багато. Зокрема, перед Куликівською громадою, як і перед іншими громадами нашої прифронтової області, стоять виклики. Насамперед – це надання якісних послуг. Це - адміністративні послуги, медичні та освітні послуги – для нас важливо, щоб діти пішли до школи, тому працюємо над ремонтом укриттів. Також – соціальні послуги, ми розуміємо, що більшість населення громади – люди похилого віку, які потребують цієї підтримки», - окреслила межі роботи очільниця Куликівської селищної громади Юлія Постернак.
Керівник Городнянської громади Андрій Богдан зауважив, що жити і працювати у прикордонному регіоні важко. Тому громада бере участь у проєкті «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».
«Це важливий проєкт. Я хотів би, щоб така співпраця розширювалася саме в межах нашої держави. Переконаний, що вона буде ефективною. На Конгресі я познайомився зі своїм партнером – міським головою Пирятина Андрієм Сімоновим. Ми поговорили, і вже є напрацювання і розуміння, як будемо рухатися далі. Вдячний Пирятину за такий крок, що покликаний допомогти прикордонню», - сказав Андрій Богдан.
На Конгресі була присутня і очільниця прикордонної Добрянської громади Світлана Бицько. Каже, що проблеми громад вирішуються через комунікацію. Тому майданчик Конгресу є дієвим інструментом.
«Ми — прикордонна громада. Основний виклик – зовнішні ризики. Пріоритетом є безпека і оборона. Працюємо над тим, щоб організувати безпечний навчальний процес. Є потреба в ремонті ще одного укриття. Окрім того, наша громада працює і над іншими освітніми проєктами, зокрема по ремонту харчоблоків», - зазначила Світлана Бицько.
До слова, цього дня очільниці Добрянської громади Президент України Володимир Зеленський особисто вручив орден княгині Ольги ІІІ ступеня. Відповідний указ Глава держави підписав 6 грудня 2024 року.
Галина Петруша — керівниця Парафіївської громади — акцентувала на тому, що аби здобути перемогу, треба об’єднуватися.
«Має бути взаєморозуміння між громадами і у громаді. Ми повинні не лише чекати допомоги від держави, але і самі вирішувати питання. Я вдячна Президентові України і Верховні Раді, які напрацьовують шляхи розвитку для громад, щоб ми залишалися стійкими і міцними», - сказала Галина Петруша.
«Такий інструмент, як Конгрес, дав можливість центральній владі чути органи місцевого самоврядування», - сказав очільник Олишівської селищної громади Сергій Малець.
Також він зазначив, що мають багато планів. І що головне – допомагати захисникам.
«Ми повинні бути для них надійним тилом. Не маємо права здавати назад. Ми повинні працювати на благо людей, на благо наших захисників», - акцентував Сергій Малець.
Про плани розказали й інші представники Чернігівщини.
«Сьогодні тут, на Конгресі, Президент України Володимир Зеленський чітко визначив задачі, на яких ми повинні зосередитися. Передусім - це захист населення, спорудження нових укриттів, допомога Збройним силам України, фортифікація та енергонезалежність. Основне – підтримка нашого населення, соціальний захист», - сказав начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський.
«Зараз війна. Ми розуміємо. Але основне наше завдання – щоб працювали школи, садочки, лікарні, критична інфраструктура», - зазначив очільник Талалаївської селищної громади Юрій Величко.
«Наше завдання зробити все, щоб питання нашої перемоги стало реальністю. Над цим і працюємо. Так, скоро затвердимо бюджет громади, який ми зробили максимально людиноорієнтованим. Акцент на допомогу внутрішньо переміщеним особам, соціально незахищеним верствам населення і нашим Збройним силам України. Основний виклик, що стоїть перед нами – це безпека. Однак жодна громада не може вирішити таке питання одноосібно. Тому саме такі платформи, як Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України, дають можливість обговорити усі питання і разом працювати, щоб навіть у прикордонних громадах було безпечно», - акцентував секретар Менської міської ради Юрій Стальниченко.
У Новобілоуській громаді є стратегія, що включає три пункти - відновлення, розвиток і безпеку.
«Відновлення – це нові проєкти, залучення донорів. Розвиток є нашим пріоритетом. Це дає можливість населеним пунктам розвиватися і бути комфортними для життя людей там. Беззаперечно, основний пріоритет – це безпека. Наша громада побудувала 3 нові укриття і ми продовжуємо цю роботу, щоб організувати більше безпечних місць у нашій громаді», - пояснив Новобілоуський сільський голова Дмитро Федоров.
«Ми активно працюємо над спорудженням і облаштуванням укриттів. Ремонтуємо дороги, які зруйнував ворог у лютому-березні 2022 року. А стійкість для нас – це люди. Хочу, звісно, щоб всі повернулися і продовжували жити і працювати у нашій громаді», - сказала Лариса Шовкова, Тупичівський сільський голова.
На Конгресі у Львові також йшлося про стійкість регіонів та громад.
«Військовий стан змінив багато чого в освіті, медицині, соціальному захисті людей. Для нашої громади стійкість – це люди. Це вирішувати питання і протистояти викликам», - сказав Деснянський селищний голова Юрій Осташевський.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації