Заходи в рамках акції "Жінки знайте свої права"
Вже традиційно щороку , впродовж лютого-березня, на території Кіптівської сільської територіальної громади проводиться регіональна інформаційно-просвітницька акція «Жінки, знайте свої права», яка більше 10 років поспіль була ініційована громадською організацією «Спілка жінок України». Мета акції - підвищення рівня обізнаності жінок щодо їх прав, поінформованості про шляхи попередження та інструментів протидії дискримінації за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, попередження та зупинення усіх форм насильства стосовно жінок і дітей, торгівлі людьми, розвитку жіночого лідерства у всіх сферах та на всіх рівнях.
Україна рухається шляхом демократії, а рівність жінок і чоловіків є важливою частиною цього процесу. Наше законодавство гарантує рівні права, а міжнародні зобов’язання, зокрема Конвенція ООН про ліквідацію дискримінації щодо жінок, зміцнюють цей захист. Попри це, багато жінок не знають про свої права та не завжди розуміють, як їх захистити. Важливо не тільки говорити про права, а й робити їх реальністю для кожної людини. Тож в рамках цьогорічної акції "Жінки знайте свої права" в Кіптівській громаді відбулися такі заходи : засідання Координаційної ради з питань запобігання та протидії насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та протидії торгівлі людьми ; участь у моніторингу стану виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” в Чернігівській області ; урочисте зібрання «НЕЗЛАМНА 2025»; проведення тематичних заходів , виставок літератури та розповсюдження методичних матеріалів ;проведення тренінгів для жінок з соціально незахищених сімей з питань попередження домашнього насильства та протидії торгівлі людьми.
На жаль, дискримінація та насильство щодо жінок досі є серйозною проблемою. Найчастіше це трапляється у сім’ях та на роботі. Багато людей терплять це роками, не знаючи, що мають право на захист.
Якщо ви стали жертвою дискримінації чи насильства або знаєте когось, хто страждає, не мовчіть! Ви можете звернутися до:
- Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;
- Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту;
- Правоохоронних органів або суду.
За порушення прав передбачена відповідальність – від адміністративної до кримінальної. Тому важливо знати свої права та не боятися їх відстоювати.
Рівні права – це основа справедливого суспільства. Захищайте себе та допомагайте тим, хто цього потребує!