Цвинтар без штучних квітів: нагадуємо про заборону приносити на кладовище вироби з пластик
Мешканці Кіптівської громади вже розпочали підготовку до поминальних днів, прибираючи могили та прикрашаючи їх квітами чи вінками. На жаль, серед жителів громади штучні квіти з пластику ще користуються популярністю — яскраві на вигляд, але надзвичайно шкідливі для довкілля та здоров’я. Після використання їх або спалюють, або вивозять на сміттєвий полігон. В обох випадках пластик виділяє токсичні речовини, які проникають у воду, повітря та ґрунт, завдаючи великої шкоди.
Такі "прикраси", хоча і здаються зручними та дешевими, не підлягають переробці й розкладатимуться сотні років. Це призводить до забруднення природи і втрати її властивостей. Крім того, синтетичні матеріали часто виділяють неприємний запах під дією сонця, а при горінні виробляють небезпечні речовини: фенол, формальдегід, діоксини та оксиди азоту й сірки. Вони викликають подразнення слизових оболонок, провокують хронічні хвороби, послаблюють імунітет і можуть стати причиною серйозних захворювань, таких як онкологія.
На тлі військових дій екологія України вже потерпає від значних руйнувань. У цей час важливо бути свідомими й вибирати екологічно безпечні альтернативи. Замість штучних квітів є багато варіантів: живі квіти, багаторічні насадження чи декоративні сухоцвіти. Наприклад, бузок, нарциси, троянди, чорнобривці чи барвінок не лише прикрасять могили, а й будуть безпечними для природи.
Будьмо відповідальні перед майбутніми поколіннями. Збережімо нашу землю для дітей та онуків. Пам’ятайте: найкращою пам’яттю на кладовищі стануть живі рослини й свічки в лампадках — символи щирості й турботи без шкоди для навколишнього середовища.