НОВИНИ ПОДАТКОВОЇ

Які порушення виявляють податківці під час проведення фактичних перевірок

Працівниками управління податкового аудиту спільно з управлінням контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС у Чернігівській області на постійній основі здійснюється робота щодо виявлення фактів порушень законодавства суб’єктами господарювання, порядку проведення розрахунків з покупцями, ведення обліку та дотриманням вимог ліцензування діяльності зі зберігання та обігу підакцизних товарів.

11:34:39 04.07.2024

Щодо окремих питань визначення мінімального податкового зобов’язання

Роз’яснення, викладені в цьому повідомленні, присвячені окремим питанням врахування сум сплачених податків і зборів при обчисленні мінімального податкового зобов’язання  (далі – МПЗ) з урахуванням позиції Міністерства фінансів України (лист від 15.02.2024 № 11230-09-62/4712, далі – Лист) щодо врахування суми сплаченого єдиного податку 4 групи в ІV кварталі 2022 року за ІV квартал 2022 при визначенні МПЗ за 2023 рік.

11:34:20 04.07.2024

До уваги власників і користувачів земельних ділянок усіх форм власності

Державна податкова служба України з метою правильного застосування ставок податку і податкових пільг із земельного податку рекомендує розглянути матеріали, які розміщені на вебпорталі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, щодо цільового призначення земельної ділянки та перевірити коректність інформації щодо цільового призначення земель, які обліковуються у Державному земельному кадастрі, і у разі необхідності привести дані у відповідність до вимог земельного законодавства.

09:49:00 20.06.2024